КАЗОЧКА  В  КАЗОЧЦІ

Конкурс на лучшую социальную историю "КЛЮЧИ  ОТ СЕМЕЙНОГО   СЧАСТЬЯ "

 http://deti.zp.ua/show_title.php?keyword=priemstories

 

Мати велику родину, багато діточок, для нас з чоловіком була лише мрія і ми дуже довго не зважувалися на такий крок. Завжди думали про те, що в нашій країні це просто неможливо -через економічну нестабільность. А створювати таку велику родину – це велика відповідальність перед дітьми за їх майбутнє.

 

Але, маючи донечку, все ж таки не могли розпрощатися з мрією мати хоча б ще синочка.

 

З цими думками і пішли до Служби у справах дітей, де вперше почули про створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Нам було запропоновано створити прийомну сім’ю. Важко дуже передати, що ми відчували в ті дні. Велика радість переповнювала наші серця. Йшли приготування: придбання речей для хлопчика, іграшок, кімнати… Нас так закружляло, що ми навіть не встигли подумати про фізіологічні та біологичні особливості майбутнього синочка (вік, наявність хвороб і т.д.)

 

Але ,якщо чесно, то це і не важливо, бо коли батьки чекають дитину, то їм байдуже яка вона буде: гарна чи негарна, хлопчик чи дівчинка, Головне в цій ситуації, що її чекають і вже дуже люблять…

 

Такі відчуття були і в нас: любов до синочка , чекання зустрічі з ним, очікування тієї самої хвилюючої миті. Але ж, на жаль, шлях до нашої мрії був не тільки переповнений радістю, а і певними труднощами. Разом із щастям нас чекала паперова рутина, яка відбирає купу часу, нервів,здоров'я. Дорога до синочка була довгою саме з цих причин, та бажання було настільки великим, що ми просто намагалися не зважати на всі ці неприємні моменти, підтримуючи один одного. І ось папери зібрані, по переду довгоочікувана зустріч…

 

Я пам’ятаю сльози на своїх очах, коли на столі побачила альбом з фотографіями дітей-сиріт… Я знала, що буде саме так, нам на курсах підготовки розповідали про процедуру знайомства з дитиною, нас з чоловіком ще тоді це обурювало, але дивлячись на ці фотографії нам було дуже боляче за цих діточок, нас переповнило почуття приниження – бо це нагадувало «крамницю», в якій треба вибрати сорочку (підібрати розмір, колір)… Стало дуже важко дихати в той момент…Ми не змогли вибрати…Це був кінець нашої мрії…

 

Ми вже зібралися виходити зі служби у справах дітей, як почули прізвище хлопчика, фотографію якого не встигли внести до альбому… Це і була наша дитина… так і з’явився у нас Кірюля…

 

 

 

 

З того дня діточки "народжуються" в нашій сім’ї раптово. Ми ніколи їх не вибираємо.І дитячий будинок сімейного типу ми ніколи не планували. У лютому місяці 2013 року ми почули від працівників служби у справах дітей про двох хлопчиків, яких ніхто не хоче всиновлювати, від яких усі відмовляються, бо в них є певні проблеми зі здоров’ям. Серце відразу наповнилось любов’ю до них. Вся сім’я відразу прийняла рішення забрати дітей.                                            Не можливо передати словами, яке розчарування в очах було у маленького Сергійка. Один раз подивившись в ці голубі гарні очі можна було відразу зрозуміти скільки йому довелось пережити за перших своїх три роки життя. А його братикові ,Вовчику, всього лише рік.( І забирали ми хлопчиків з дитячого будинку в його день народження.)

 

 

 

А Сашика служба у справах дітей привезла тимчасово ,на декілька днів, доки бабуся від горілки в себе прийде. Ніхто навіть і не уявляв, що дитина приїхала не на деякий час, а просто до себе додому. Виявилось-жити з родиною було його великим бажанням.

Саша і Даша… дуже схожі не тільки імена, а і їхні складні долі.Бо за десять років свого життя діти придбали негативний  життєвий досвід. Так вже склалося. І кожного дня ми бачимо, як вони намагаються боротися зі старими звичками минулого способу життя. Кожного дня вони працюють над собою і радіють здобуткам, новому життю.

 

Ось так і з’явився дитячий будинок сімейного типу, можна сказати автоматично… Бо метою не є створення якоїсь офіційної форми, чи якогось закладу… Метою, для нас з чоловіком, є створення «храму великої любові», іноді цей храм перетворюється на «майстерню душі», а для діточок це казочка їхнього життя.

 

 

 

Якось увечері перед сном синочка Кірюля попросив розказати казочку.

- Яку саме ти хочеш почути, - спитала я.

- Мамуся, розкажи казочку про мене, – попросив синочок. Я трішечки розгубилась.

- У деякому царстві, в деякій країні, невідомо на якій планеті народилась маленька зірочка і Господь, наш Отець небесний назвав її…

Кірюша відразу підхопився:

- Мовчи…Я знаю ім’я зіроньки…Кірюлєнька…Це я, мамуся, а далі?

- Зіронька маленька була настільки гарна, настільки яскрава, що Господь дивлячись на неї вирішив відправити її на землю до людей…

- Навіщо він це зробив???, – спитав синочка з великою допитливістю в оченятках.

- Мабуть тому, щоб ще раз нагадати людям про свою любов і ласку до них.

- Через мене? Це як? – не зрозумів Кірюша.

- Ти будеш жити і створювати навколо себе свій світ любові і добра…

- Я буду боротися з поганими людьми? Точно! Я буду Людиною-Павуком.

- Трішечки не так. Треба боротися не з поганими людьми, а зі злом у їх серцях і душах. Найстрашніша зброя проти зла – це любов до самої людини.

- А я і так усіх люблю…

- Ось бачиш, це справжня казочка про тебе…

- А чому я тоді сирота?.. Це ж погано… Де тоді любов?

- Розумієш, синочка, коли зірочка летіла до землі почався дуже сильний вітер, справжня буря, її послав злодій… І ти опинився не в тому місці… Це був твій перший життєвий іспит на землі… Божечка побачив це і вирішив тебе захистити, відправивши до дитячої країни маленьких зірочок, яка називається…

- Я знаю, знаю, знаю… «Сонечко», я пам’ятаю, мамуся… А ти? Де була ти? Ти чого не прийшла до мене раніше?

Я розгубилася повністю… Я бачила як сльози навернулись на очах у Кірюші. Ще трішечки і він розплачеться, треба було щось негайно казати. І я миттєво вирішила казати тільки правду.

- Я дуже гірко плакала і в молитвах просила Отця Небесного подарувати мені синочка.

- Ну і далі як?

- Молилась, молилась і ось якось уві сні приходить білий ангел і каже: «Я приніс тобі добру звісточку. Йди до дитячої країни «Сонечко», що у Запорізькому краї, там чекає тебе твій синочка Кірюля».

          - Да, а Божечка дійсно добрий і любить нас з тобою, мамо…

- Саме тому ми не маємо права з тобою на погані вчинки… Саме тому – це наша з тобою казочка. А слово «сирота» – це придумали люди, це такий статус… А насправді – це великий привілей у нашого Отця, він завжди веде нас за руку у цьому житті. Головне – не зрадити його, пам’ятати його заповіт, і тоді ти станеш самою яскравою і щасливою людиною з великої літери. Ніколи не забувай цю казочку, з якої народився.

- А інші люди, мамуся? Чому бувають злі, чому інші діти мене ображають? Чому кажуть, що все це (діти)-заради грошей?

- Вони, на жаль, просто забули свою казочку, забули звідки вони. І, повір мені, синочка, головне не їх образи. Головне, щоб ти такого ніколи не робив… Найстрашніша зброя проти зла – це любов до самої людини, пам’ятаєш?

- А кінець у казочки який, га?

- До кінця ще далеко. Кожного дня ти будеш продовжувати створювати казочку своїми вчинками, і я хочу сподіватися на те, що вони будуть добрими…

- Як ти? в тебе теж є твоя казочка?

- Звичайно, а в моїй народилась твоя, а в твоїй, через деякий час, народиться ще одна, а, можливо, і декілька казочок. І наскільки вони будуть цікавими і добрими залежить тільки від нас з тобою.

- Це сама найкраща моя казочка, нехай вона буде без кінця! Добраніч, матуся.

- Добраніч, синочка. Я дуже тебе люблю.

Кірюля міцно заснув.

Ось така моя казочка в казочці. І, хоча, нашій казці не кінець, все ж таки хто слухав – молодець!

 

Оцінювати історію, залишити коментарій можна за адресою:

info@sirot.net.ua.

Герб  Великобелозерского  района
Герб Великобелозерского района

 

БФ «Счастливый ребёнок» проводит конкурс для усыновителей, опекунов, приемных родителей. 5 авторов лучших историй получат призы - электронные книги.Истории принимаются до 28 февраля 2014 года.

Итоги конкурса будут объявлены 20 марта 2014 г.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Бог  плодородия
Бог плодородия
rusian brides contador de visitas счетчик посещений
счетчик посещений besucherzahler male order brides russia

Братская могила.Трудовой сельский совет.

Актовый зал дет.садик

«Золотой ключик»

Великобелозерская  земля
Великобелозерская земля

Maluk.in.ua - дитячий портал

Аллея Славы.

Великобелозерский сельский

совет

Місцева  телевишка
Місцева телевишка